Pozvaní hosté:
PROGRAM PŘEDNÁŠEK:
- „Přehled chovu velbloudovitých v zoo ČR a SR“ za rok 2019: D. Hyláková / ZOOpark Vyškov
- „Rozdíly mezi velbloudem, lamou a alpakou – nejenom anatomické, z pohledu „ lamí“ veterinářky“: T. Husáková /odborný poradce pro lamy a alpaky
- „Kožní onemocnění velbloudů – nové poznatky v terapii“: D. Hyláková / ZOOpark Vyškov
- „Co nového u zubrů? Aneb různé pohledy na genetické linie zubra evropského“: O. Kott / Zoo Tábor
- „Problematika postoje zadních končetin u velbloudů dvouhrbých“: Š. Neveselá / Zoo Brno
- „Odchov mláděte po 20ti letech v Zoo Olomouc“: L. Veselá / Zoo Olomouc
- „Tajemství velbloudího hrbu“: T. Fedorová / ČZU v Praha „Suplementace soli u velbloudů“: D. Hyláková / ZOOpark Vyškov
Celosvětový problém COVID-19 pronikl do všech sfér, včetně zoologických zahrad. A proto i odborná činnost a vzdělávání v Zooparku Vyškov byla v roce 2020 ome-zena. Vzhledem k tomu, že vzdělávací činnost probíhá na několika úrovních, byly některé formy výuky zrušeny. Z důvodu vládních nařízení – uzavíráním středních a vy-sokých škol, zákazu shromažďování lidí na odborných akcích, jsme museli zrušit i aktivní účast a pořádání vete- rinárních seminářů CAZWV / Exoti, volně žijící zvířata a zoo zvířata/ a seminářů na komisích v rámci UCSZOO / Unie českých a slovenských zahrad/, pro vysoký zájem posluchačů /30-70/. Plánované přednášky, které jsou uvedeny v programu komise, proto nebyly prezentovány, až na poslední přednášku „Suplementace soli u velblou-dů“. S touto přednáškou se můžete seznámit prostřed- nictvím výroční zprávy ZOOparku Vyškov 2020.
Pro tuto studii jsem během roku sbírala informace od pra-covníků zoologických zahrad a dalších chovatelských za-řízení. Kolik, jak často a v jaké formě by měla být sůl (NaCl) velbloudům do krmné dávky přidávána?
Tímto bych chtěla poděkovat kolegům zoologům, pra- covníkům výživy a ošetřovatelům, kteří mi poskytli po-žadované informace pro zpracování tabulky a celé před- nášky.