Zoo Chleby
Zoologická zahrada Chleby

Zoologická zahrada Chleby je první nestátní zoo v České republice, založena byla 5. června 1997. Rozkládá se na ploše 4 hektarů a představuje domov pro mnoho druhů primátů, šelem, kopytníků, ptáků, drobných savců, ryb a bezobratlých. Ve své historii zaznamenala řadu chovatelských úspěchů, ke kterým patří odchov extrémně vzácných primátů langurů duk – nejkrásnějších opic na světě.

ZOO Chleby vyniká svojí přátelskou atmosférou, zázemím pro rodiny s dětmi a zejména řadou zajímavých a vzácných druhů zvířat. Leží v obci Chleby v okrese Nymburk, pouhých 35 minut od Prahy. V zoo se nachází Mendelovo ekocentrum, jež slouží především pro pořádání výukových programů pro školy a školky, zážitkové programy pro děti i dospělé, či další zajímavé akce pořádané během celého roku (příměstské tábory, workshopy, tematické dny a další).

Zoo dále disponuje vlastním parkovištěm, velkým hřištěm, řadou pohybových i edukačních prvků, sociálními zařízeními s přebalovacími pulty, obchodem se suvenýry a stánky s občerstvením.

Otevřeno je každý den v roce od 9.00 hodin, zavírací doba se liší dle období.

Základní informace

Ing. René Franěk

Ing. René Franěk

Ředitel

Web:
http://www.zoochleby.cz
Ředitel:
Ing. René Franěk
Adresa:
Václava Otty 1, 289 31 Chleby
Kontakt:
info@zoochleby.cz, 702 186 910
Rozloha pro návštěvníky:
4 ha
Počet druhů zvířat:
150
Počet jedinců zvířat:
500
Členství:
EARAZA, UCSZOO
Roční návštěvnost:
100.000

EEP

-

ISB

-

ESB

-

Ceník

Dospelí – 200 Kč
Deti – 150 Kč

Ostatní ceny vstupenek najdete na oficiální stránce zoo.

Otevírací hodiny

leden-únor 9-16

březen 9-17

duben – září 9-18

listopad – prosinec 9-16